اجاره جرثقیل زنجیری تهران

جرثقیل زنجیری

جرثقیل زنجیری یک جرثقیل دستی است که با آویزان کردن جرثقیل از سقف و اتصال آن به بار از طریق قلاب دیگری می توان اشیاء را به راحتی جابجا کرد.

اجاره جرثقیل در تهران

انواع جرثقیل زنجیری

دو نوع جرثقیل زنجیری وجود دارد. اما به طور کلی عمر بالابر زنجیری بیشتر از نوع محوری آن است. بالابر زنجیری چهار طرفه را نیز در بازار مشاهده می کنید. این نوع جرثقیل زنجیری با ترالی سقفی برای قرار دادن و حرکت روی ریل سقف استفاده می شود.

جرثقیل زنجیری در تهران

جرثقیل زنجیری سقفی

این نوع جرثقیل زنجیری عمدتاً در کارگاه ها و کارخانجات کوچک برای حمل و نقل کالاهای با وزن کمتر از 5 تن استفاده می شود. البته لازم به ذکر است که ظرفیت بارگیری جرثقیل دستی به 20 تن می رسد. با این حال ، باید در نظر داشته باشید که سرعت حمل و نقل کندتری نسبت به انواع دیگر جرثقیل زنجیری دارا است.

جرثقیل زنجیری چیست؟

جرثقیل زنجیری نوعی ماشین است که می تواند اجسام را با استفاده از قلاب و زنجیر حرکت دهد. البته نباید فراموش کرد که هر جرثقیل زنجیری می تواند سقف خاصی را بالا ببرد که معمولا در برخی مدل ها به 20 تن می رسد.

هنگام اجاره جرثقیل، باید بدانید که چقدر می خواهید بار را جابجا کنید تا بتوانید جرثقیل زنجیری مناسب را انتخاب کنید. در این زمینه می توانید با مشاورین سامان کرین تماس بگیرید.

شماره تماس: 09121539337

نحوه عملکرد جرثقیل زنجیری

جرثقیل دستی یا جرثقیل زنجیری را می توان با دو چرخ دنده مرکزی کنترل کرد. که یک چرخ دنده بزرگ است و به دلیل حرکت زنجیر به صورت دستی حرکت می کند. حتی کوچکترین چرخ دنده، بار زنجیر را با چرخش خود حرکت می دهد. از همین فرآیند می توان برای حمل و جابجایی کالا با استفاده از جرثقیل زنجیری استفاده کرد.

ظرفیت جرثقیل زنجیری

جرثقیل زنجیری به روش های مختلفی طراحی و تولید می شوند. بر همین اساس برندهای مختلفی آن را تولید و به فروش رسانده اند. به طور کلی ، جرثقیل های زنجیری می توانند از 0.5 تن تا 50 تن بارگیری کنند و به شما در جابجایی وسایل کمک کنند.

اما هنگام اجاره جرثقیل زنجیری باید نوع استاندارد را انتخاب کنید . لازم به یادآوری است که جرثقیل ها به دلیل حساسیت بالای کار با هر ظرفیت و باری از استانداردهای لازم برخوردار بوده و در ساخت آنها تمامی نکات ایمنی رعایت شده است.

کاربرد جرثقیل زنجیری

  • می توانید از جزثقیل زنجیری در مناطق مختلف برای بلند کردن و جابجایی اشیا استفاده کنید:
  • جثقیل زنجیری را متناسب با محیط حرکت دهید.
  • استفاده از جرثقیل زنجیری برای تمام امور کارخانه ای مانند جابجایی تجهیزات، پالت ها، مواد و غیره.
  • استفاده از جرثقیل زنجیری برای بارگیری محیط های مختلف مانند انبارها و کارگاه ها
  • جرثقیل زنجیری جهت ارائه خدمات انواع قطعات جوش، روکش و…
  • جرثقیل زنجیری جمع آوری قطعات مختلف ماشین آلات صنعتی از قبیل تراشکاری، فرز، حفاری، محور سنگ و غیره.
  • کمک به جابجایی و بارگیری برخی از کارهای حساس در اتاق سندبلاست، کوره رنگ و …با استفاده از جرثقیل زنجیری
  • جرثقیل زنجیری برای حفظ و تعادل برای انجام برخی ماشین آلات خاص مانند دریل و…

جرثقیل زنجیری برای جداسازی قطعات چسبانده شده در محیط کارگاه

جرثقیل برجیجرثقیل برجی

مزایای استفاده از جرثقیل زنجیری کدام است؟

اگر فضای کافی برای استفاده از جرثقیل زنجیری و وجود دارد، می توانید از جرثقیل زنجیری استفاده کنید. در مقایسه با تاور کرین و جرثقیل متحرک، این جرثقیل فضای کمتری را اشغال می کند و می توانید به راحتی بارگیری کنید و حرکت کنید. گاهی اوقات هزینه اجاره تاور کرین یا جرثقیل متحرک مناسب نیست.

اما جرثقیل زنجیری قیمت مناسب و به صرفه ای دارد و در جابجایی وسایل سبک به ما کمک می کند. اگر می خواهید کارتان سریع انجام شود، می توانید از جرثقیل زنجیری برای بلند کردن و جابجایی اشیا استفاده کنید.

در زمان استفاده از جرثقیل زنجیری نکات ایمنی را رعایت کنید

هنگام استفاده از جرثقیل زنجیری ، حتما از یک اپراتور ماهر و فردی که تمام آموزش های لازم را دیده است بخواهید که از آن استفاده کند. لطفا توجه داشته باشید که ظرفیت بالابری بر رویجرثقیل زنجیری نشان داده شده است، از بارگیری بیشتر از ظرفیت بالابری و محدودیت جرثقیل زنجیری خودداری کنید.

هنگام استفاده از جرثقیل زنجیری حتماً آن را بررسی کنید تا مطمئن شوید که کمانش آسیب دیده یا بریده نمی شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید?
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.